Dechová hudba VESELÁ MUZIKA z Nových Hradů

Dechovou hudbu Veselá muzika založil v květnu 1968 novohradský lidový učitel hudby Josef Placer a původní název této dechové hudby byl podle domovského sídla Nových Hradů v jižních Čechách HRADEČANKA. Prvním kapelníkem tehdejší Hradečanky byl Jindřich Filek, pozici kapelníka dále zastávali Ing. Jaroslav Froulík, Miroslav Lechner, František Král a Ing. Miroslav Dvořák.


V dubnu 1999 Veselá muzika natočila v českobudějovickém studiu svůj první hudební nosič ve spolupráci s hudebním vydavatelstvím TONUS Čáslav. Nejúspěšnější skladbou z tohoto CD s názvem „Veselá muzika z jižních Čech“ se stal slowrock Vězeňský pláč.


Na vydání druhého hudebního nosiče se dechová hudba Veselá muzika rozhodla spolupracovat s hudebním vydavatelstvím AKon pana Antonína Koníčka z Uherského Hradiště. Samotné natáčení se uskutečnilo v březnu 2003 ve studiu Jaromíra Rajchmana v Dolních Bojanovicích. Tímto druhým hudebním nosičem s názvem „Novohradská romance“, kde se prolínají písně Marie Filipové, Františka Opelky, ale třeba i Zimní růže Josefa Hotového nebo krásný text Jaroslava Hájka v písni Svět se točí dál, se dechová hudba Veselá muzika vrací do místa svého založení Nových Hradů a na svých vystoupeních se prezentuje jako Veselá muzika z Nových Hradů.


Třetí hudební nosič nazvaný „Zimní pohádka“ byl natočen opět ve spolupráci s hudebním vydavatelstvím AKon v říjnu 2005 v novém studiu Jaromíra Rajchmana v Dolních Bojanovicích. Na tomto hudebním nosiči se střídají písně nové a zlidovělé populární skladby.


Čtvrtý hudební nosič nese název „Veselá muzika a hosté“, byl natočen a vydán v Tonstudiu v Dolních Bojanovicích v únoru 2010. Název „VESELÁ MUZIKA a hosté“ byl zvolen proto, že na něm spolu se členy Veselé muziky spolupracoval jeden z nejlepších trumpetistů současné doby Vlado Kumpan a to jako dirigent při natáčení a též jako muzikant v sólové orchestrální skladbě „After all“a v bonusové skladbě „Vězeňský pláč“. Dalšími hosty byli sourozenci Zdeněk a Božena Baťkovi, kteří patří k dlouholetým stálicím moravského zpěvu a zpěvák novohradské hudební skupiny „Hyalit“ Dalibor Doubek.


Zatím poslední pátý hudební nosič byl natočen v českobudějovickém hudebním studiu Českého rozhlasu na přelomu roku 2013 a 2014 a vydán v hudebním vydavatelství Česká muzika spol. s r.o. Dubné. Tento nosič nese název „Číše letí k výšinám” a jeho součástí je i DVD natočené v interiérech studia TV Šlágr.


Současným kapelníkem Veselé muziky je Josef Vochoska z Nových Hradů, jehož učitelem byl právě zakladatel této dechové hudby pan Josef Placer. Zpěváky dechové hudby Veselá muzika jsou Helena Pilbauerová, Simona Vochosková a Jiří Vondrák.


Za dechovou hudbu Veselá muzika
Bc. Josef Vochoska, kapelník
Pod Zámeckým 431, 373 33 Nové Hrady
mob.: 731 544881